ניוזלטר

צפייה בכתבות ועדכונים קודמים אודות פעילות החברה והרשמה לקבלת הדיוורים העתידיים

 • התובע הייצוגי משך תביעה בסך 4 מיליארד ש”ח שהגיש נגד המועצה להסדר ההימורים בספורט, לקוחת ERCG

  בתביעה ייצוגית שהוגשה נגד המועצה להסדר ההימורים בספורט בתאריך 13 בנובמבר 2016 נטען כי, המועצה הינה מונופול וכי היא קבעה מחירים בלתי הוגנים בתכנית הימורי ה”ווינר” שהיא מפעילה, המתבטאים בין היתר ב”יחסי זכייה” נמוכים שהם סכומי הזכיה של המשתתפים כנגד כל 1 ש”ח של הימור מוצלח.  

  ניוזלטר מס’ 11 – יוני 2021

 • עמיתי מגדל, לקוחות ERCG, יפוצו ב-12 מיליון שקלים לאחר הסכם פשרה בתביעה ייצוגית נגד חברת הביטוח מגדל

  ביום 22 במרס 2021 אישר כבוד השופט בורנשטין את הסכם הפשרה בתביעה ייצוגית נגד חברת הביטוח מגדל לפיו, מגדל תפצה את עמיתיה בסכום כולל של כ-12 מיליון ₪.

  ניוזלטר מס’ 10 – יוני 2021

 • בית המשפט העליון בפסיקה לטובת לקוחות ERCG : חוק חובת המכרזים אינו חל על רכש אוטובוסים לצורך הפעלת תחבורה ציבורית בישראל

  ב-7 ביולי 2020 פרסם בית המשפט העליון פסק דין לפיו חוק חובת המכרזים, המחייב מכרזים ממשלתיים ברכש גומלין, אינו חל על רכש האוטובוסים לצורך הפעלת תחבורה ציבורית במימון ממשלתי. בנוסף נקבע, כי אף תקנות העדפת תוצרת הארץ אינן חלות על רכש האוטובוסים אשר מתבצע במסגרת מכרזים אלו. פסיקה זו הינה לטובת לקוחות ERCG, חברת שרותי אוטובוסים מאוחדים נצרת יבוא בע”מ, יבואנית אוטובוסים מוגמרים (UBSI), וחברת נתיב אקספרס תחבורה ציבורית בע”מ, מפעילת תחבורה ציבורית.

  ניוזלטר מס’ 9 – יוני 2021

 • הליך הבוררות בין המדינה לבין מפעלי ים המלח הסתיים וזיכה את המדינה, לקוחת ERCG, ביותר ממיליארד שקל של תמלוגים נוספים

  הליך הבוררות בין המדינה לבין מפעלי ים המלח (להלן-“מי”ה”) בשאלת התמלוגים המגיעים למדינה משנת 2000 ואילך הגיע לסיומו עם מתן פסק בוררות בחודש אפריל 2019 לטובת המדינה, לקוחת ERCG.

  ניוזלטר מס’ 8 – 26.12.19

 • בית המשפט העליון קיבל את בקשת רשות הערעור של מכבי שירותי בריאות, לקוחת ERCG

  בית המשפט העליון קיבל ב-23 אוקטובר 2017 את בקשת רשות הערעור של מכבי שירותי בריאות, לקוחת ERCG, וקבע כי אין מקום לאפשר הגשת תביעה נגזרת של חבר קופת חולים בשמה של הקופה.

  ניוזלטר מס’ 7 – 10.01.18.

 • בית המשפט אימץ את חוות דעתו של פרופ’ אשר בלס במלואה במחלוקת בקשר לקרקעות ותחנת תדלוק

  בתביעה של תושבת הרצליה כנגד בני משפחה אחרים, לשלם לה חלק ברווחים שקיבלו בעקבות הקמת תחנת תדלוק של חברת “דור-אלון” בחלקת הקרקע בה היא שותפה מונה פרופ’ אשר בלס, מנכ”ל ERCG, למומחה כלכלי בתיק מטעם בית-המשפט. בפסק הדין קבעה השופטת כי “בסיכומו של דבר אני מקבלת את חוות דעתו של המומחה” והורתה על תשלום הסכום אותו נקב פרופ’ בלס בחוות הדעת.

  ניוזלטר מס’ 6 – 03.09.2017

 • בית המשפט פסק לטובת חברת נמל חיפה לקוחת ERCG

  התביעה הוגשה לבית המשפט המחוזי בחיפה ע”י בתי זיקוק לנפט, בבקשה למתן סעד הצהרתי לפיו, רשאית חברת הנמל לגבות מבז”ן דמי תשתית, אך ורק בשיעור התואם לכאורה את עלות השירות שהיא מספקת, אם בכלל. בעקבות כך הגישה נמל חיפה תביעה נגדית נגד בז”ן על כך שהפסיקה לשלם את דמי התשתית. בעקבות הפסיקה חויבה בז”ן לשלם לנמל חיפה את דמי התשתית עבור ייבוא נפט באמצעות המקשר הימי.

  ניוזלטר מס’ 5 – 05.06.2017

 • בית המשפט המחוזי פסק לטובת חברת נמלי ישראל, לקוחת ERCG

  התביעה הוגשה נגדה על סך של 275 מיליון שקלים על ידי 20 יבואניות אשר טענו כי הם שילמו ביתר עבור אגרות הניטול שגבתה חברת נמלי ישראל בשנים 2005-1999.  השופטת ברון דחתה את הקביעות הכלכליות של המומחה מטעם היבואניות וקיבלה את טענות חברת נמלי ישראל אשר הסתמכו על חוות הדעת של פרופ’ אשר בלס ופרופ’ חיים בן שחר.

  ניוזלטר מס’ 4 – 07.11.2016

 • חוות דעת של פרופ’ בלס הביאה לזכייה של המדינה בהליך הבוררות נגד זכיין הרכבת הקלה בת”א

  בפסק הבוררות קבעו הבוררים כי הזכיין הפר את ההסכם בינו לבין המדינה וכי חילוט הערבויות על ידי המדינה נעשה כדין. כן קבעו הבוררים כי חוות הדעת של פרופ’ אשר בלס שהוגשה מטעם המדינה,  עדיפה על חוות הדעת שהוגשה מטעם הזכיין , במיוחד בכל הנוגע להשפעת המשבר הפיננסי על פרויקטים דומים בעולם.

  ניוזלטר מס’  3 – 02.08.2016

 • חוות דעת של פרופ’ בלס הביאה לדחיית תובענה ייצוגית  

  שופטת המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי, דניה קרת-מאיר, דחתה ביום 2 לפברואר 2016 את הבקשה לתביעה ייצוגית שהוגשה נגד שני בעלי המניות בחברת אמבלייז, נפתלי שני ופורטיסימו ניהול הון, בטענה לקיפוח שנגרם בשל פרמיה “עודפת” ששולמה לשני ולפורטיסימו. זאת בעקבות חוות דעת כלכלית והערכת שווי שהוכנה על ידי חברת ERCG בראשות פרופ’ אשר בלס.

  ניוזלטר מס’ 2 – 16.05.2016

12